Εορτολόγιο

Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου
Σύλληψις Ιωάννου Προδρόμου, Ξανθίππης και Πολυξένης οσίων
Ανατ.: 06.21Δύση: 18.28Σελήνη: 2 ημερών

Χρηματιστήριο

No thumbnails found

XALILHS30-12

JASMINE30-12

Dias

Diagnostiko

Boukhs

Ionis

Αναζήτηση Ειδήσεων

Υγεία

Υγεία

Συνταγές μαγειρικής

Συνταγές μαγειρικής

Λίμνη Πλαστήρα

plastiras-lake
Τουριστικές πληροφορίες για έναν από τους πλέον κορυφαίους προορισμούς στην Ελλάδα, τη λίμνη Πλαστήρα. Που θα πάτε, τι θα δείτε, πληροφορίες για τον καιρό και τα ξενοδοχεία της λίμνης Πλαστήρα.
Διακρίσεις και μετάλλια για ΑΚΑΚ & ΑΣΚ Ολυμπιακό στους Χειμερινούς Αγώνες στη Λάρισα!

akak istoΜε επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι Χειμερινοί Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών στην Περιφέρεια Θεσσαλίας, που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 4-5 Μαρτίου, στη Λάρισα.

Το σύνολο των αθλητών και αθλητριών έφτασε στους 430 περίπου από 14 ομάδες της περιφέρειάς μας, γεγονός που δείχνει την αύξηση των αθλητών στο άθλημα της κολύμβησης τον τελευταίο χρόνο.Η Αθλητική Κολυμβητική Ακαδημία Καρδίτσας (Α.Κ.Α.Κ.) & ο ΑΣΚ Ολυμπιακός συμμετείχαν 22 κολυμβητές και κολυμβήτριες κατακτώντας συνολικά 16 μετάλλια, 7 χρυσά, 6 ασημένια και 3 χάλκινα, γεγονός που μας κατατάσσει στην έκτη (6) θέση στο σύνολο των ομάδων.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά είναι:

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

Αντιμησάρη Ιουλία,6η θέση στα 50μ. πεταλούδα, 7η θέση στα 100μ. πεταλούδα και 8η θέση στα 200μ. ύπτιο κορίτσια 12 ετών.

Βασιλός Θεοφάνης, 7η θέση στα 50μ. πρόσθιο, 14η θέση στα 50μ. ύπτιο αγόρια 9 ετών.

Βούζας Ηλίας –Δημήτριος, 8ηθέση στα 50μ. πεταλούδα και 21η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.

Γκαβαρδίνας Δημήτριος, 19η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 10 ετών.

Δεμικέλη Αγγελική, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, χρυσό μετάλλιοστα 100μ. πρόσθιο και χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο κορίτσια 12 ετών.

Καλούτσας Κων/νος, 10η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 14η θέση στα 50μ. πρόσθιο αγόρια 10 ετών.

Καραγεώργος Βασίλειος, 27η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.

Κοκκαλάρας Αχιλλέας, 13η θέση στα 50μ. ύπτιο και 15η θέση στα 50μ. πρόσθιο, αγόρια 11 ετών.

Κουτσιούμπας Θωμάς, 4η θέση στα 50μ. πρόσθιο και 10η θέση στα 50μ. ελεύθερο αγόρια 9 ετών.

Κουτσουμπέης Ελευθέριος, 4η θέση στα 100μ. ελεύθερο, 5η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 9η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 12 ετών.

Κωφού Μαρία-Άννα, Αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, αργυρό μετάλλιοστα 100μ. πρόσθιο και χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο κορίτσια 11 ετών.

Μπαλατσούκας Νικόλαος, 6η θέση στα 50μ. ύπτιο και 20η θέση στα 50μ. πρόσθιο αγόρια 9 ετών.

Μπλούφας Μιχαήλ, Χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, αργυρό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα αγόρια 12 ετών.

Μπομπότης Χριστόφορος, 8η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 10η θέση στα 50μ. πρόσθιο αγόρια 10 ετών.

Νταλαμπίρας Δημήτριος, χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο, 5ηθέση στα 100μ. ελεύθερο και 7η θέση στα 200μ. ελεύθερο αγόρια 12 ετών.

Παπασακελλαρίου Ιωάννα, 8η θέση στα 100μ. πρόσθιο και 10η θέση στα 50μ. πρόσθιο κορίτσια 10 ετών.

Παπαστάθης Αθανάσιος-Ραφαήλ, 4ηθέση στα 200μ. ύπτιο, 5η θέση στα 50μ. ύπτιο και 7η θέση στα 100μ. ύπτιο αγόρια 12 ετών.

Παπαστάθης Γεώργιος, χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, χρυσό μετάλλιοστα 100μ. πρόσθιο και χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο αγόρια 12 ετών.

Πρίντζιος Γεώργιος, χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο και 9ηθέση στα 50μ. πρόσθιο αγόρια 11 ετών.

Πρίντζιου Ερμιόνη-Βάια, Αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο και 6ηθέση στα 50μ. πρόσθιο κορίτσια 9 ετών.

Τεταγιώτη Χαρά, 4ηθέση στα 200μ. μικτή ατομική, 4η θέση στα 100μ. ύπτιο και 5η θέση στα 50μ. ύπτιο κορίτσια 12 ετών.

Τεταγιώτης Νικηφόρος, 4ηθέση στα 50μ. πεταλούδα, 10η θέση στα 50μ. ελεύθερο και 11η θέση στα 100μ. ελεύθερο αγόρια 11 ετών.

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

Αργυρό μετάλλιοστη σκυταλοδρομία 4Χ100 ελεύθερο αγόρια 12 ετών (Μπλούφας Μ., Παπαστάθης Γ., Παπαστάθης Α., Νταλαμπίρας Δ.)

6η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50 μικτή ομαδική αγόρια 9 ετών (Μπαλατσούκας Ν., Βούζας Η., Κουτσιούμπας Θ., Βασιλός Θ. )

4η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ50 ελεύθερο αγόρια 9 ετών (Μπαλατσούκας Ν., Βούζας Η., Κουτσιούμπας Θ., Βασιλός Θ.)

 

Πολιτισμός

Αθλητισμός